Rozbudowana oferta podręczników szkolnych wydawnictwa Nowa Era

W każdej szkole powinny być stosowane nowoczesne pomoce dydaktyczne. Jest to istotne zwłaszcza podczas przekazywania informacji na zajęciach z przedmiotów ścisłych. Wydawnictwo Nowa Era od wielu lat proponuje podręczniki przeznaczone zarówno dla szkół podstawowych, jak i średnich. Wśród nich warto wymienić książkę “To jest chemia 2“. Czym charakteryzuje się ta oferta?

Książki przyciągające uwagę uczniów i rodziców

Firma Nowa Era funkcjonuje na polskim rynku od 1992 roku. Podczas przygotowywania podręczników współpracuje z najlepszymi specjalistami i wykładowcami akademickimi. Książki oferowane przez wydawnictwo cechują się nowoczesnym wyglądem, który ma za zadanie przyciągnąć do nauki przedmiotu młodych ludzi. Podręczniki można nabyć w atrakcyjnej cenie, między innymi, na stronie internetowej firmy Nowa Era. Aby ułatwić podjęcie decyzji o zakupie, w wielu przypadkach fragmenty książek są dostępne zupełnie za darmo w wersji elektronicznej.

Wysoki poziom merytoryczny i atrakcyjny wygląd

W związku z tym z książką “To jest chemia 2” można zapoznać się szczegółowo na stronie internetowej wydawnictwa Nowa Era. Podręcznik został opracowany przez następujących autorów: Romualda Hassę, Aleksandrę Mrzigod oraz Janusza Mrzigoda. Postawili oni sobie za zadanie zaciekawić uczniów treścią, a jednocześnie zachować wysoki poziom merytoryczny. Udało się to znakomicie. Książka zawiera dużą liczbę ilustracji, zdjęć i schematów, dzięki którym młodzież może łatwiej zrozumieć skomplikowane procesy chemiczne. Na wielu stronach zamieszczono przykłady nawiązujące do życia codziennego, a także objaśnienia związane z planowaniem doświadczeń chemicznych i rozwiązywaniem zadań.

Wsparcie na lekcjach i samodzielna nauka w domu

Za pomocą podręcznika “To jest chemia 2” uczniowie mogą częściowo powtarzać wiedzę ze szkoły podstawowej, a następnie rozszerzać ją o nowe pojęcia. Pomagają im w tym specjalne ramki z podsumowaniami, zawierające najważniejsze wiadomości w skondensowanej formie. W związku z tym jest to doskonała pomoc zarówno w trakcie zajęć szkolnych, jak i podczas samodzielnej pracy w domu. Podobną formę nauki wydawnictwo Nowa Era proponuje uczniom na lekcjach z innych przedmiotów.